אוגר כפייתי

אגרנות כפייתית

דמיינו לכם את הסיפור הבא:

אוגר כפייתי חי בדרך כלל לבדו. המשפחה עזבה את הבית. הילדים מתביישים ואינם מספרים לחברים על היות אב או אם המשפחה אוגר כפייתי. אוגר כפייתי מתחיל את פעילותו בקטן. הוא מתחיל להביא מספר פריטים בודדים לביתו. אינו מחליפם עם פריטים חדשים שהוא מצא אלא מוסיף אותם לאלו שכבר נמצאים. אוגר כפייתי הוא זה שאינו מוותר על כל חפץ שהוא מוצא, קטן כמו גדול, הוא אינו מתחשב בסובבים אותו בכל מה שקשור ללכלוך שהוא מביא אתו יחד עם הפריטים שמצא במזבלה. לא עוזרות הערות השכנים על הריחות בחדר המדרגות לאחר שהוא עבר בהן עם הציוד. הוא בשלו. אוגר כפייתי שומר בקנאיות על הפרטיות שלו ואינו מאפשר לאף אחד להתערב בנעשה אצלו. הוא אינו חש בצורך לאוורר את הבית כדי להוציא את הטחב והריח, הוא אינו מקפיד על ניקיון הדירה מה שמביא למקקים שמסתובבים בכל הבניין, הוא אינו ער לעובדה שהדירה הופכת למטרד לכל השכנים. ישנם מקרים יוצאים מהכלל שהאגרן הכפייתי מאפשר לאחד השכנים קשר אתו ודרכו ניתן לקבל מידע אודות הקורה בתוך הדירה. הוא גם זה שבדרך כלל מביא לאגרן אוכל ומתעניין בשלומו. נשמע מוכר?

אם יש לכם מישהו / מישהי במשפחה שנוהג כך… הנה מידע נוסף על מצבו/ה:

  • אוגר כפייתי הוא אדם הלוקה במחלת נפש, בספקטרום הנמוך של המחלה, אבל המחלה יכולה להתגבר ככל שהאדם הלוקה בה נמנע מקבלת טיפול. שכנים אף שהם מודעים לכך שבבניין שלהם יש אדם הסובל מאגירה כפייתית, אינם יכולים לעשות דבר. כדי לקדם טיפול בעניין הם יכולים להעביר תלונה לרשות המקומית שמתפקידה לטפל בכל תושביה.
  • במקרים לא מעטים מתפרסמות ידיעות בעיתונות הארצית על מציאת גופת אדם בדירה באחת הערים בארץ ומתברר שאדם זה היה אוגר כפייתישמאחר ולא נתן לאף אחד להיכנס לדירתו נפטר בתוכה ערירי ורק ערנות השכנים היא זו שהביאה למציאתו.
  • במקרים כאלה, אם אין משפחה קרובה, הרשות מוסמכים לפרוץ לדירה ולבדוק מה מצבה. כדי להחזיר את הדירה לייעודה מוזמנת חברת ניקוי דירות שבקיאה בכל הדרכים כיצד לפנות דירה של אוגר כפייתיורק אחרי הפינוי ניתן לשפץ ולנקות את כל הדירה.