הבת שלי אגרנית כפייתית – איך אפשר לעזור לה? פינוי דירה וניקיון

פינוי בתים

נכון שאומרים שבנות הן הרבה יותר מסודרות מבנים, אך גם בנות עשויות להגיע למצב בו הן מאבדות שליטה, ובמקום סדר וניקיון, הדירה שלהן הופכת להיות מחסן אחד גדול של זוהמה ואי סדר, וזאת כי הן נגררו למצב בו הן לקו באגרנות, כלומר איבדו שליטה והן מונעות מתוך דחף שאינו תמיד מוסבר. מה יש לעשות? יש מקרים שדורשים התערבות של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש, אך בכול המקרים יש צורך במעורבות של חברת פינוי מקצועית, וזאת על מנת לאפס באופן המקצועי והמהיר ביותר את מצב הדירה.

דגשים חשובים לקראת קבלת עזרה

כאשר פונים אל חברת פינוי, יש לוודא מספר דברים. יש לוודא שנחתם חוזה עבודה ומסודר, יש לוודא שהחברה מקפידה על חוקי העזר העירוניים, שהחברה בקיאה בפינוי של פסולת וזוהמה, יש לוודא שהחברה יודעת להגיש עזרה עוד משלב מיון התכולה, יש לבחון את איכות אנשי הצוות על מנת שישדרו תחושה נעימה ומכילה ויימנעו מהבעת זלזול, יש לבחון שאנשי הצוות יודעים להביא מכולה ואף מנוף בעת הצורך, יש לוודא ששום מיקום או כמות אינם מרתיעים אותה, יש לוודא שהיא בעלת רזומה חיובי, שהיא יודעת להעניק ייעוץ מקיף בתחום של אגרנות (למשל לפנות אל אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש), שהצוות מקפיד להשאיר את כלל אזור הפינוי מסודר ונקי, שהוא נמנע מלהתעמת עם השכנים וכמובן שהוא שם דגש על פרטיות הלקוח.

אגרנות כפייתית

חשיבות שירותי ניקיון משלימים

לצד כל הדגשים שציינו עד כה, גם יש לציין שחשוב ביותר לוודא שמאורגנים עם שירותי ניקיון משלימים, וזאת כי דירה שרק מפונה מפסולת עדיין אינה מעניקה את הפתרון הרצוי, וזאת כי הדירה עדיין לא תתמוך ברצון לשמור על התוצאה, אך אם הדירה גם נוקתה כראוי, כבר כן ניתן יהיה ליהנות מדירה שראויה למגורים ושתומכת בתהליך הגמילה מהאיסוף האובססיבי. פה נוסיף ונחדד שבמקום לפנות הן אל חברת פינוי והן אל חברת ניקיון, טוב לדעת שכיום ניתן למצוא חברה אחת אשר מציעה את שני השירותים ואף על צד הטוב ביותר – שווה!