מיון ופינוי פסולת בדירות של אגרנים כפייתיים

אגרנות כפייתית

רוב האנשים נוטים לשמור חפצים קרובים לליבם או חפצים בעלי משמעות כלשהי, אך ישנם אנשים אשר שומרים חפצים רבים וברמה מוגזמת עד כדי אי סדר מוחלט בבית בו הם מתגוררים, חוסר אפשרות לנוע בחופשיות בבית מרוב ציוד וחפצים ולעיתים גם רמות לכלוך גבוהות במיוחד אשר גוררות עובשים, פטריות ומשיכת מזיקים. אנשים כאלו נקראים אגרנים כפייתיים או אנשים הסובלים מהפרעת אגרנות כפייתית. הפרעה זו גורמת לאגור חפצים וציוד רב, לרוב ללא כל תועלת או שימוש. אגרנים כפייתיים יכולים להיות בגילאים שונים, מינים שונים ורקעים שונים. יחד עם זאת אחוז גבוה יותר של הסובלים מן ההפרעה הינם גברים בגילאים מבוגרים יותר. על מנת לסייע לאדם הסובל מן ההפרעה יש להתנהג בסבלנות ורגישות ולא לדחוק בו. חשוב להתייעץ עם גורמים מקצועיים על מנת לטפל בנטייה לאגרנות וכמו כן בטיפול בבית בו מתגורר האדם יש לטפל באופן מקצועי.

מיון החפצים בדירה

לאחר שהאדם הסובל מן ההפרעה מוכן לקבל עזרה וטיפול, מגיע החלק של ההתמודדות עם הבלגן ותכולת הדירה. יש באפשרותכם לבצע משימה זו בעצמכם או בעזרת שירות מקצועי המומחה בהתמודדות עם סידור, ניקיון ופינוי דירות בכללי ושל אגרנים כפייתיים בפרט. התהליך מתחיל במיון החפצים בבית, בשיתוף פעולה עם בעל הדירה, תוך מתן כבוד וסבלנות לכל חפץ מאחר והצוות המקצועי מבין ומכיר את ההפרעה. מיון החפצים יתבצע בצורה כזו שמחליטים איזה ציוד נשאר בבית, איזה ניתן לזרוק ואיזה ניתן לתרום. לעיתים אגרנים כפייתיים יעדיפו להעביר דברים לתרומה מאשר לזרוק כי כך תהיה לחפצים אותם שמרו משמעות ותרומה כלשהי.

פינוי הפסולת מהדירה

לאחר ביצוע מיון החפצים מגיע חלק הפינוי. צוות חברות לפינוי דירה בעלות ידע וציוד מתאים להובלה והוצאה פסולת מבתים, כולל חפצים גדולים ומכשירי חשמל כבדים. כמו כן, הידע להעביר את הפסולת לאתרי הפסולת המתאימים והמורשים, ובנוסף הכרת העמותות השונות והאפשרות להעברת חפצים ופריטים מתאימים לעמותות שונות. לאחר הפינוי צוות החברה מציע שירות ניקיון יסודי ושירותים משלימים נוספים כגון תיקוני קירות או שיפוצים כלליים, הדברה וחיטוי ועוד.