דירות מוזנחות – האם לפנות עצמאית או מקצועית

כאשר אתם עומדים מול דירה מוזנחת, בין אם היא שלכם או של חבר או בן משפחה, עומדות בפניכם מספר אפשרויות לטיפול בדירה המוזנחת על מנת להחזירה למצב תקין ושמיש למגורים. דירות יכולות להפוך מוזנחות ממספר סיבות וכל מקרה מביא לטיפול פרטני ומיוחד על מנת להביאו לפתרון הנכון והיעיל ביותר עבור הדירה והדיירים. דיירים קשישים או חסרי יכולת לתחזק דירה, דיירים בעלי הפרעת אגרנות כפייתית או דירות ריקות לתקופה ממושכת יכולות להפוך למוזנחות, וללא השגחה או טיפול, יכולות להגיע לרמת הזנחה חמורה ואף מסוכנת לדיירים ולסביבה. עניין הטיפול, פינוי הדירה וניקיונה יכול להתבצע באופן עצמאי – על ידי בעלי הדירה או על ידי העסקת חברה מקצועית לפינוי דירה.

פינוי עצמאי

במידה ובחרתם בפינוי עצמאי, עליכם לדעת למה אתם נכנסים ולהיערך לכך מראש. בשלב הראשון עליכם לבדוק את כמות הציוד אשר יש לפנות וסוג הציוד מבחינת כובד, גודל, צורך בפירוק מקדים ועוד. בנוסף יש לבדוק האם הדירה נגישה ונוחה להובלת ציוד מהדירה החוצה. לבסוף עליכם להתכונן בהתאם מבחינת כוח אדם מספיק על מנת לפנות את כל החפצים, ציוד מתאים לפינוי כמו משאית ובנוסף מבחינת חומרי ניקוי מתאימים על מנת לנקות את הדירה המוזנחת כמו שצריך. כל אלה מגיעים בנוסף להיערכות מראש של השקעת כסף רב ומאמצים פיזיים ונפשיים לביצוע הפינוי.

פינוי מקצועי

במידה ובחרתם באפשרות המקצועית, ההיערכות מראש תהיה פשוטה הרבה יותר, שכן אנשי החברה מנוסים ויודעים להעריך את כמות העבודה ולהתאים את כוח האדם והציוד הדרוש עבור פינוי יעיל ונכון עבורכם. כאשר מדובר בהעסקת חברה חיצונית, מה שעליכם לעשות הוא כמובן לבחור את החברה בהתאם לדרישות שלכם, לוח זמנים, ניסיון ומחיר. חברות רבות יציעו שירותים שונים כתוספת או כבונוס כמו תיקונים או צביעת קירות, הדברה או חיטוי ועוד. החברה המקצועית מגיעה בתחילת התהליך לדירה על מנת להעריך ולבדוק מה צריך לבצע בדירה. בנוסף יציעו לכם, בהתאם לצרכים של הדירה, שירותים משלימים שבאפשרותכם לקבל או לא, כאשר בדרך כלל הצעות אלו יהיו משתלמות יותר מאשר העסקת אנשי מקצוע נוספים לצורך ביצוע אותן משימות בדירה.