למי מתאים פינוי אספנות כפייתית?

אגרנות כפייתית

פינוי אספנות כפייתית מתבצע במקרים קשים בהם לא ניתן לבצע מיון וסדר בין חפצי דירה בשל תופעה נפשית הנקראת אספנות כפייתית. אספנות כפייתית היא בהגדרתה הפרעה טורדנית-כפייתית בה אדם אוסף ואוגר כל מה שנקרה בדרכו, בין אם חפצים שאינו מעז להשליך לאשפה ובין אם אלו אשר אסף ברחוב. הלוקים בתופעה זו אינם תמיד מודעים למעשיהם, אך הם נשלטים על ידיה בכל תחומי חייהם, עד כדי ניתוק קשר עם סביבתם הקרובה הן מפאת עיסוק אובססיבי באגירה והן מבחינת בושה וחוסר יכולת לארח חברה כשביתם מלא בחפצים עד אפס מקום.

למה גורמת אספנות כפייתית?

תופעת האספנות הכפייתית, גורמת לכך שמעבר למיצוי כל מקום אפשרי בביתו של הלוקה בה, הערימות של החפצים, הנערמות בהמוניהן, מונעות מאותו אדם לנקות את ביתו ולתחזקו על בסיס יומי. מצב זה מביא בדרך כלל את הבית להזנחה קשה עד כדי מפגע תברואתי של ממש לו ולסביבתו. מצב שכזה חייב פינוי של תכולת הדירה בשל הסכנה התברואתית בה אדם כזה חי, אשר מביאה לתחלואה הן לו והן לכל הסובבים אותו. גם אם אותו אדם מודע לכך שלא נעים בכלל בביתו, הוא איננו מסוגל נפשית להביא עצמו למצב של פינוי אגרנות כפייתית בשל חרדה עמוקה לכך.

מהו פינוי אספנות כפייתית?

פינוי אספנות כפייתית הוא גיוס של חברה מקצועית בתחום, אשר עוסקת בכך שנים ומכירה את אופי העבודה הכל כך רגישה הזאת על בוריה. עובדיה צריכים להיות מנוסים במקרים אלו, כלומר, מודעים למצבו הנפשי של האספן ולמידת התקשרותו הבלתי רצונית לחפציו. רצוי מאוד להיעזר בחברת פינוי אספנות כפייתית בשל הכמויות האדירות של החפצים אשר סביר להניח כי יימצאו בדירה וכן בשל השירות המוסף של נקיון הדירה וחיטוייה לאחר מעשה, על מנת שתוכל לשוב לצביון מגורי אדם.

דרישות מחברת הפינוי

חברת הפינוי להעסיק אנשי מקצוע סבלנים עד מאוד בשל מורכבות המצב וכן בעלי כושר גופני גבוה למען ביצוע הפינוי באופן יעיל. כמו כן, רצוי מאוד שיהיו הם בעלי חוזק נפשי רב, בשל חשיפת תנאים תת-אנושיים העלולים להתגלות בדירות של לוקים באספנות כפייתית. עליהם להיות מוכנים לכל הן מבחינת ציוד והן מבחינה נפשית ובריאותית. טרם ביצוע פינוי יש לתאם עם נציד החברה למען אומדן אופי העבודה ומורכבותה וכן אם העבודה כרוכה בתשלום ולאן נלקחים החפצים.