פינוי אגרנות כפייתית וילדים

אגרנות כפייתית

מחקרים פסיכולוגים רבים מראים כי ישנה השפעה גדולה לסדר וניקיון על תחושות של מבוגרים וילדים כאחד. סדר נורמלי- כזה המשאיר מקום לבלגן אך בסך הכל בעל ארגון בסיסי- בריא לנפש האדם ומשאיר את נפשו שקטה. לכן אולי, קשה המחשבה על ילדים של אספנים כפייתיים- אשר חיים בכאוס תמידי של עומס חפצים מכל עבר. כמו במספר תופעות נפשיות נוספות, אגרנות כפייתית משפיעה על כל המשפחה- גם אם רק אחד מבני הבית סובל ממנה. זה יכול להתחיל בקטן: איסוף חפצים בחדר בלבד, אך עד מהרה יתפשט לכל הבית ויתחיל לתפוס חלקים גדולים יותר ויותר של המרחב הביתי.

טריטוריה

בני האדם בסך הכל חיות, גם אם מתוחכמות למדי. לכן, בעת ההתבגרות חשובה לאדם גם הטריטוריה שלו. בבית של אגרן כפייתי, נשברות הגבולות מבחינת טרטוריות- פשוט כי צריך את המקום כדי לאחסן חפצים. בנוסף, השימוש במרחב למען מטרות המשפחה נמנעות: אין אפשרות לסוב לשולחן כולם יחד, או לשבת בסלון ולראות סרט יחדיו, או לשחק משחק קופסא על רצפת חדר הילדים. הצפיפות יכולה לגרום לילדים תחושת מחנק ועצבנות- מה שיוביל להתפרצויות זעם, כעס ותחושת מרמור כלפי בעל ההפרעה.

קודם כל הילדים

בעיקר בבית בו חיים ילדים, מכל הגילאים אגב, חשוב מאד לאפשר תנאי מחייה נאותים. גם אם מדובר בבית גדול, ילדים למדים ע"י חיקוי והסיכוי כי אחד הילדים של אגרן יהפוך אגרן בעצמו, לא קטנים כלל. לכן, למען אחדות המשפחה ובריאותם הנפשית של הילדים, ולאו דווקא למען עצמם, אגרנים רבים מחליטים לפנות אל שי פינוי דירה. מדובר בהחלטה לא קלה כלל עבורם- אך אנשים אלה, הנחושים בדעתם לתת לילדיהם אווירת מחייה שלווה ובעלת מרחב, מוכנים לנסות ולהתגבר על הפחדים והקשיים שלהם עבור כך.

המשאית הגיעה

הבעיה העיקרית של אגרן כפייתי הינה חרדה: פחד משתק. לכן, למרות ההחלטה הנחושה, רבים מהפונים אל שירותי פינוי תכולת בית מתחרטים באיזשהו שלב. הם עלולים לבטל עוד בטלפון, לפני ההגעה, או להתחרט בעת תחילת הפינוי עצמו. חברת פינוי אגרנות כפייתית איכותית תבוא ערוכה למצב זה ותתמחה בטיפול בהתנגדויות.