פינוי אספנות כפייתית בשבילך

אין ספק כי להיות אספן כפייתי זה לא קל. מחלה לא נעימה זו, הפורטת על עצביהם של הסובלים ממנה וגורמת להם שלא לרצות להיפרד משום דבר לעולם, מקשה מאד על התפקוד היומיומי. תוך זמן לא רב כלל, אנשים מוצאים את עצמם בדירות עמוסות לעייפה בתכשירים, חומרים, מוצרים ובגדים שלעולם לא ישתמשו בהם- שמסתירים את החלונות, מטפסים מעל כל רהיט ומשבשים את הלך החיים של האדם. יש פסיכולוגים הטוענים כי כפייתיות מכל סוג הינה סוג של הגנה מחרדה- לכן, אין ספק כי אגרנים כפייתיים, גם כאלה שמצליחים לתפקד כלפי חוץ, חווים את המציאות באופן קשה ומאתגר במיוחד.

שלב שלב

כדי להבין את הקושי- נסו לדמיין לעצמכם איך הייתם חיים לו במקום ארון בגדים אחד, בעל ערימות בגדים מסודרות באופן כזה או אחר, היה לכם חדר שלם של ביגוד בו נערמו אחת על גבי השנייה, ערימות ערימות של בגדים מהרצפה ועד התקרה. עכשיו- לך ותמצא את החולצה שרצית ללבוש היום. לכן גם רב הדברים בביתם של האספנים הכפייתיים אינם בשימוש כלל. הפחד להיפרד ולזרוק חפצים גובה את מחירו ועד מהרה כל החדרים בבית יראו כמחסנים בלבד- אי אפשר לאכול במטבח, לשבת בסלון או לישון בחדר השינה. במקרים מסוימים אנשים ישנים בחדר המקלחת או המטבח שכן הם החדרים האחרונים בעלי מרווח כלשהו המאפשר זאת.

נופל הפור

ואז קורה דבר. האדם מחליט שעליו לטפל בעצמו ולהפסיק לחיות בפחד. כיום, ישנם שלל טיפולים, (פסיכולוגים, פסיכיאטריים וגם אלטרנטיביים) שיכולים לעזור לאדם להתגבר על קשיים אלה. אך השלב הראשון חייב להיות חזרה לשגרה והזמנה של פינוי אספנות כפייתית. מומחי פינוי אספנות כפייתית שונים במהותם ממומחי פינוי דירות רגילים- הם יודעים לטפל בהתנגדויות שיתעוררו אצל האדם ברגע ההגעה שלהם, יכולים לעזור לו להתגבר על הקושי בפרידה המיידית. אין חברת מומחי פינוי דירה ותכולה אחת שמתיימרת כי עובדיה פסיכולוגים, אך בהחלט מדובר על אנשים בעלי רגישות גבוהה יותר למצב. הפינוי הוא אולם צעד ראשון בלבד, אך הכרחי בהחלט.