פינוי בית

מחברת:

אנשים רבים נאלצים לפנות את בתיהם מסיבות שונות, לרגל נסיעה לחו"ל, מעבר דירה בארץ, שיפוץ כללי, במרקים בהם התקבלה דירה בירושה, קניית דירה מיורשים, טיפול בדירה מוזנחת ועוד. המשותף לכל הסיבות לפינוי דירה הוא שברוב המקרים נדרשת מעורבות מקצועית של בעל מקצוע לביצוע תהליך הפינוי. פינוי בית דורש עבודה מקצועית, יעילה, היכרות עם התהליך לשם ביצועו על הצד הטוב ביותר. מלבד העבודה והמאמץ הפיסי הנדרשים בתהליך פינוי בית חשוב לעבוד עם תוכנית מסודרת.

למה כדאי לפנות לבעל מקצוע?

פנייה לחברה מקצועית מבטיחה פינוי יעיל, מהיר ומקצועי. חוסכת ללקוח זמן רב, משאבים, אנרגיה וחוסכת התבלטויות והתייעצויות. כיום ישנן חברות רבות המציעות את השירות, ניתן להתרשם ולקרוא באתרי האינטרנט של החברה, לקרוא אודות הצוות המפנה, מה כוללת העבודה על כל שלביה, עלויות, המלצות וכמובן יש לבדוק ניסיון בתחום. חשוב להבין כי פינוי בית דרוש הרבה מעבר לינוי עצמו ולכן חשוב להקפיד כי החברה המפנה מציעה שירותים נלווים נוספים שיפורטו בהמשך.

שלבי התהליך

בשלב הראשון, יגיע נציג מטעם צוות הפינוי לבית הלקוח להתרשם מגודל הדירה, מצבה הכללי, כמות התכולה שבה ולבירור צרכי הלקוח לעניין פינוי החפצים. בדירה שהתקבלה מירושה למשל, לא כל החפצים מיועדים לאותו שימוש. חלקם עוברים כמובן בירושה, מתחלקים בין היורשים, חלקם לבשת היורשים או המוריש נתרמים לנזקקים, וכמובן החפצים חסרי הערך, בלויים שיצאו מכלל שימוש מפונים מחוץ לדירה. לאחר מיון החפצים שהוא השלב החשוב ביותר בכל פינוי מתחיל פינוי עצמו.

לשים לב.

חשוב להקפיד שהחברה המפנה יש את כל ציוד הפינוי הדרוש, לעיתים נדרש ציוד כבד כאשר דירה ממוקמת בקומה גבוהה, או כאשר יש צורך כחלק מפינוי הדירה חלפנות פסולת ביוב, או פסולת מהגג. כמובן שכחלק מהירות החברה מגיעה על כל מיוד האריזה והפינוי הדרוש, קרטונים, ארגזים, חומרי אטימה. חשוב לסגור מראש שכל החומרים והציוד כלולים במחיר הפינוי. כמו כן, פינוי בית משאיר לכלוך ואבק רב. רוב חברות הפינוי מציעות שירותים נלווים כמו ניקיון וחיטוי הבית לאחר הפינוי.