פינוי בתים אחרי שריפה

החיים מזמנים לנו לא מעט הזדמנויות להוכיח את כוחנו ויכולות ההתגברות שלנו. גם אם הייתם מכוסים בביטוח נגד שריפות ואתם לא מרגישים שאיבדתם הכל בין רגע, שריפה שפוקדת את הבית שלכם זו אף פעם לא שמחה. מה גם, שיש דברים שהביטוח לא יוכל להחזיר לכם- דברים אישיים ומיוחדים כמו בובות ילדות, יומנים, תמונות ובגדים שאין להם תחליף. גם מסמכים, תעודות ושאר דברים חשובים שיש אולם איך לשחזר אך הדבר כרוך בטרחה גדולה וריצות אין סוף – הם לא יחזירו לכם. אז מה עושים?

לנשום עמוק

אין דבר שאפשר לאומר למשפחה שאסון כזה פוקד אותה שיהפוך את האירוע הזה לקטן או לנורא פחות. עם זאת, אפשר להיות יעילים. הזמנת חברת שירותי פינוי בתים כמו פינוי מהגג יכולה להועיל מאד במצב כזה מכמה סיבות: קודם כל, המעמסה הנפשית אינה קשה עבורם- אחרי הכל, החפצים שלכם לא אומרים להם דבר ואילו עבורכם, לעבור על הבובות, התמונות, הספרים וריהוט יכולה להיות קשה ומציפת זכרונות ותחושות אבדון. בנוסף, מקצוענים העוסקים במתן שירותי פינוי בתים עובדים מהר יותר, יסודי יותר ואיכותי יותר מכם. מה שאומר כי ייתכן ויצליחו להציל דברים שאתם הייתם מדלגים עליהם וגם החזרה אל שגרת החיים שלכם תהיה מהירה יותר, שכן אפשר יהיה להתחיל את שיפוץ הדירה מוקדם יותר.

חופשה למרחקים

עוד עצה טובה שאפשר לתת למשפחה במצב קיצוני כזה הוא להתנתק מהמצב ולנסוע לחופשה. ממילא אינכם יכולים לשהות בתוך הבית והתלות באחרים לא קלה למשפחות רבות. על אף שמומלץ לפקח על חברת פינוי דירות שהזמנתם וגם על השיפוץ- אין סיבה שדווקא אתם תעשו זאת. השאירו נאמן מטעמכם וסעו אל מרחבים אחרים יפים יותר, כדי להרפות מעט מהמתח, בעיקר אם המשפחה שלכם כוללת ילדים קטנים שלפתע צריכים לעכל את העובדה כי כל הדברים האישיים שלהם אינם יותר. זה גם ימנע מכם את הרצון ללכת ולקנות לילדים את כל שחסר להם כאן ועכשיו- ייתכן ותצטרכו את הכסף הזה לדברים אחרים, מועילים יותר, בשלבים הראשונים. לגבי מסגרות אין מה לדאוג, ממילא הילדים לא יוכלו להתרכז בלימודים כמה ימים.