פינוי דירה באופן עצמאי – המדריך השלם

סידור בתים וניקיון

פינוי דירות יכול להיות מתיש וארוך במידה ולא יודעים איך לבצע את התהליך בצורה נכונה. תהליך פינוי דירה כולל שלבים רבים החל משלב המיון ועד לשלב הניקיון של הדירה וסביבתה לאחר הפינוי ולכן לא תמיד ניתן לבצע את הפינוי באופן עצמאי. אם בכל זאת, הדיירים מעוניינים לבצע פינוי דירה באופן עצמאי, חשוב לשים לב לכמה דברים הן על מנת להפוך את התהליך לפשוט ומהיר יחסית והן על מנת להימנע ככל הניתן מקבלת דוחות וקנסות.

ביצוע מיון ראשוני

פינוי דירה חייב להתחיל בביצוע מיון של החפצים הפרטים בדירה. את המיון יש לבצע בתיאום עם כל בני המשפחה. גם אם ההחלטה היא להשליך את כל התכולה של הדירה לפחי האשפה, מיון ראשוני יסייע בקבלת החלטות אודות המקום אליו התכולה תועבר כמו פחי אשפה, תרומות לנזקקים, מכירה וכדומה. את המיון כדאי לעשות כמה ימים לפני הפינוי לארוז את התכולה בארגזים שיציינו את המיקום אליו היא תועבר באופן המדויק ככל הניתן.

שינוע עצמי

פעולת השינוע של התכול המהדירה היא הפעולה המורכבת ביותר בביצוע פינוי דירות באופן עצמאי. מאחר ומרבית הדירות מכילות רהיטים כבדים, חפצים רבים וכמות גדולה של ארגזים, לא כל אחד יכול לבצע פינוי דירה לבדו. במקרים של ביצוע פינוי דירה באופן עצמאי חשוב לעשות שימוש באנשים שיש להם את היכולת הפיזית להעביר דברים כבדים ותכולה רבה. בנוסף, ההמלצה היא לבצע את הפינוי באמצעות רכב גדול שיוכל להכיל את הרהיטים הכבדים.

ניקיון לאחר הפינוי

ניקיון לאחר פינוי דירה הוא לא פחות חשוב מפינוי הדירה עצמה. בעת ביצוע פינוי דירה עצמאי חשוב לתכנן זמן לביצוע ניקיון של הדירה וסביבת הדירה לאחר הפינוי. ניקיון של חדר המדרגות, החצר והשטח של הדירה לאחר הפינוי הוא חשוב מאוד ויש לבצעו מיד בסיום הפינוי על מנת להשאיר את השטח נקי ומפונה. בנוסף, ביצוע ניקיון בתוך הדירה חשוב גם הוא על מנת להשאיר את הדירה מוכנה למגורים של הדיירים הבאים. ניקיון הדירה יכול לכלול ניקיון יסודי או שטחי בהתאם למטרות השימוש העתידיות בדירה.