פינוי דירה בעקבות הפרעת אספנות כפייתית

אספנות כפייתית היא הפרעה שפוגעת באחוזים בודדים מהאוכלוסייה, אחוזים ניכרים חשופים להתכנות ההפרעה בשלבים שונים בחייהם, ההפרעה מתבטאת במצבי חרדה שמושכחים רק עם סיגול הרגלי אספנות לא סלקטיביים, תחת הרגלים אלו הפרט שלוקה בהפרעה מתחיל לאסוף מכול הבא ליד וממלא את דירתו באפון לא הגיוני, הדירה שהופכת למחסן מביאה את האספן למצבים אבסורדיים בהם הוא לא ישן בדירתו שכבר לא ראויה לשהיית אדם, אך מקפיד בכול יום להוסיף לה עוד ועוד פריטים, הפריטים הללו יכולים להיות כול דבר, עיתונים וספרים, חלקי ציוד, בגדים ומצעים, ריהוט, ולמעשה כול דבר, לנו הנורמטיביים זה נראה כמו הרגל מופרך אך לאדם בהפרעה זוהי תרופה לחרדה שאחרת היא בלתי נשלטת.

השלכות האספנות הכפייתית פוגעים במהרה גם בסביבתו של הספן הכפייתי, הם דרך בטוחה לסכסוכי שכנים, הסובלים מהלכלוך בשטחים המשותפים, מבעיית ריח רע, ומזיקים שפולשים לדירתם מדירת האספן, התגובה של המשפחה יכולה גם כן להתבטא בהתרחקות וניכור, ואז האספן נותר לבדו מול בעיה שהולכת ומעמיקה. האספן הכפייתי הוא קורבן להפרעתו והוא אינו אוסף בכוונת זדון להכעיס, לכן יש לנהוג בו במתינות ובסבלנות ולחתור איתו לקבלת טיפול מתאים, הטיפול יכול להיות קוגנטיבי, תרופתי ומשולב, ואחוזי הצלחתו טובים. בחברות פינוי דירה להן נזקקים פעמים רבות בטיפול בהשלכות ההפרעה, מכירים היטב את התופעה ויודעים כיצד לנהוג בה בהבנה, בכבוד לאספן, ויחד עם זאת לבצע את עבודת הפינוי ביעילות מרבית.

כיצד השירות מסייע?

כאשר האספן הכפייתי הגיע ליכולת להיפרד מאוספיו, כאשר בעל הדירה שאינו האספן מבקש את פינוי הדירה, וכאשר השכנים מבקשים פינוי לשטחים משותפים שהחלו להפוך גם הם למחסן, מגיעים עובדי חברת פינוי דירה ומתחילים באיסוף למכולות ורכבים מתאימים, ישנו דגש להפריד בין ציוד בעל ערך ואישי ובין מה שהוא רק אוסף, את מה שניתן להפטר ממנו החברה מעמיסה על הרכבים, ומובילה אותם אל אתרי מחזור והטמנה מתאימים, הביצוע הוא זריז, ואינו דורש את מעורבות האספן, מומלץ על מיון של מה שהינו הכרחי ומה שהוא מיותר מצד האספן וקרוביו יחד. שירות פינוי דירה דואג לשמירת סביבה היקפית נקייה בתום הביצוע, ויכול לבצע גם שירות משלים של ניקוי והדברה שישיב את הדירה לקדמותה ויפתור כול בעיית מזיקים.