פינוי דירה בשילוב ניקיון – המדריך

פינוי דירה ניקיון והכנת הדירה לשימוש חוזר יכול להיות משימה מורכבת במיוחד אם חסר הציוד המתאים לשינוע הרהיטים והחפצים מן הדירה. בעלי דירות רבים נוכחים לדעת שביצוע פינוי דירה בלבד אינו מספיק גם אם הוא מבוצע על ידי אנשים מקצוע ושיש לכלול בביצוע פינוי הדירה גם ניקיון יסודי של הדירה וסביבת הדירה הן על מנת להימנע מדוחות וקנסות של העירייה והן על מנת להכין את הדירה לשימוש חוזר של קונים פוטנציאליים או שוכרים.

הכנת הדירה לפני פינוי

השלב הראשוני בתהליך פינוי דירה הוא הכנת הדירה לביצוע הפינוי. המשמעות של הכנת הדירה היא מיון של החפצים המפונים, קבלת החלטות אודות המקומות אליהם יובלו החפצים השונים, אריזה קפדנית של החפצים המיועדים לפינוי ורישום על ארגזי האריזה את היעד של החפצים. בנוסף לאריזה, הכנת הדירה לפינוי כולל גם הורדה של כל התמונות מהקירות גם אם הם מיועדים לזבל על מנת שחברת הפינוי תוכל להוביל את האשפה למקום הראוי.

ביום הפינוי עצמו

ביום פינוי דירה, ההמלצה היא לקבוע את השעה המדויקת להתחלת הפינוי. קביעה של לוחות זמנים תהפוך את משימת הפינוי להרבה יותר מהירה ואפקטיבית הן לדיירים והן לבעלי המקצוע. עם ההגעה של המפנים, חשוב שאחד מדיירים יהיה נוכח בבית על מנת לענות לשאלות במידה ויש למפנים שאלות לגבי המקום אליו יועברו החפצים. בנוסף יש לוודא שחברת הפינוי אכן מפנה את כל התכולה של הבית מבלי להשאיר דבר מאחור כולל חפצים שישנם בסביבה של הבית כמו מחוץ לדלת הראשית או בחדר המדרגות.

שלב הניקיון

לאחר ביצוע פינוי דירה מגיע שלב הניקיון של הדירה. מאחר והמטרה של שלב זה היא להכין את הדירה לשימוש חוזר, חשוב להתאים את הניקיון למטרה. אם הניקיון נועד על מנת שדיירים יוכלו מיד להיכנס לדירה, ניתן לעשות שימוש בחומרים חזקים, ביצוע פוליש לרצפות ואפילו צביעה קלה של הקירות, במידה והניקיון נועד על מנת להכין את הדירה לשיפוצים, ניתן לכלול בתוך הניקיון גם שירותי הדברה וביצוע ניקיון שטחי על מנת לאפשר למשפצים להתחיל לעבוד מיד.