פינוי דירה – מדריך לשוכרים דירות

שי פינוי דירה

פינוי דירות מתכולה היא משימה מורכבת במיוחד כשמדובר בדירה מלאה בציוד ובתכולה של הדייר הקודם. שוכרים רבים בוחרים להשאיר ציוד ורהיטים בדירה מתוך מחשבה שהשוכרים הבאים שיכנסו לדירה יוכלו לעשות בהם שימוש אולם מה קורה כאשר השוכרים החדשים שנכנסים לדירה מביאים את הציוד שלהם ומבקשים דירה ריקה מציוד ורהיטים? במקרים רבים, בעלי הדירה מתנים את הכניסה לדירה בחיפוש אחר פתרונות לפינוי התכולה בדירה ולכן השוכרים נאלצים לבצע פינוי דירה בעצמם. איך בכל זאת ניתן להקל על ביצוע פינוי דירות ככל הניתן? להלן המדריך.

פינוי דירה באופן עצמאי

שוכרים רבים בוחרים להשאיר תכולה חלקית בתוך הדירה ולכן השוכרים החדשים לרוב מעדיפים לבצע את הפינוי בעצמם. במידה ואכן מדובר בתכולה קטנה במיוחד שניתן להשליכה לפחי האשפה השכונתיים מבלי להפריע לסובבים, ניתן לבצע את הפינוי באופן עצמאי אולם מקרים של תכולה גדולה במיוחד הכוללת רהיטים כבדים וגדולים, כמות רבה של ארגזים ואשפה, מחייבים העברה של התכולה לאתרי אשפה מורשים בלבד על מנת שלא לקבל קנסות ודוחות.

פינוי דירה מקצועי

חברות פינוי והובלה רבות מציעות מגוון רחב של שירותי פינוי דירה מקצועיים תוך שימוש בכלים ובציוד המתקדם לביצוע הפינוי. חברת פינוי מקצועית יכולה לתת את המענה להעברת הפסולת לאתרי פסולת מורשים בלבד ולמנוע קבלת דוחות וקנסות של הרשויות המקומיות. בנוסף לשירותי פינוי דירה, חברות מקצועיות מספקות שירותים משלימים של הכנת הדירה כמו ניקון יסודי של הדירה לאחר הפינוי, צביעה של הקירות, הדברה ותיקונים קלים. שוכרים רבים יצאו את השירותים המשלימים של חברות הפינוי השונות כשירותים יעילים שיוכלו לזרז את כניסתם לדירה ולהפוך את הדירה למקום מגורים נעים.

מי אחראי על הפינוי?

פינוי דירה על ידי השוכרים היא לא משימה מובנת מאליה. מאחר ומדובר באחריות של בעל הדירה, במקרים רבים על בעלי הדיר לדאוג לביצוע פינוי דירה או לחייב את השוכרים העוזבים לפנות את כל תכולת הדירה. המקרים בהם המשימה מוטלת על השוכרים צריכים להיות מעוגנים בחוזה ואפילו להיות מנוכים משכר הדירה של החודש הראשון במידה ומדובר בהוצאה כספית עבור השוכרים.