פינוי דירה של אספן כפייתי – כל הטיפים לפינוי נכון ואיכותי

אספנות כפייתית היא אחת מהפרעות האישיות הנפוצה ביותר בעולם המערבי ולעתים קרובות אינה מאובחנת ואינה נחשבת למסוכנת לאדם. הביטוי החזק ביותר של הפרעת האספנות הכפייתית הוא ערימות התכולה ואי הסדר של המגורים של הסובל מן ההפרעה. דירות של אספנים כפייתיים יתבטאו לרוב בערימות של חפצים ופריטים כמו ערימות של עיתונים ישנים, ערימות של מוצרי חשמל שיצאו מכלל שימוש, ערימות של כלים וארגזים וכדומה. ביצוע פינוי דירה של אספן כפייתי הוא משימה מורכבת שלעתים קרובות מצריכה התערבות של צוות פינוי מקצועי. כיצד ניתן לוודא את האיכות של פינוי דירה כזו ? להלן כל הטיפים.

רגישות לאורך כל הדרך

אחד הטיפים החשובים ביותר להצלחת משימת פינוי אספנות כפייתית הוא לא להתעלם מהעובדה שמדובר בהפרעה לכל דבר. הסובלים מן ההפרעה של האספנות הכפייתית עלולים לחוש מאוימים מאופן ביצוע פינוי של תכולה שאגרו במשך שנים מאחר וההפרעה מתבטאת בחוסר היכולת שלהם לזרוק דברים ולהיפטר מהם ולכן גם אם את פינוי התכולה מבצע צוות מקצועי, חשוב שיהיה זה צוות המנוסה בביצוע פינוי אספנות כפייתית באופן ספציפי ומודע להשלכות של הפינוי על הסובל מן ההפרעה.

שילוב של ניקיון

טיפ חשוב נוסף הוא לתאם ניקיון של הדירה לאחר ביצוע פינוי דירה של אספן כפייתי. מאחר ומדובר בערימות של חפצים ורהיטים ישנים שנשארו בבית במשך שנים, לא מן הנמנע למצוא תחת הערימות כמויות גדולות של אבק ולכלוך ואפילו מזיקים שהסתתרו תחת הלכלוך הרב שנצבר במשך השנים. שילוב של ניקיון לאחר ביצוע הפינוי הוא תנאי הכרחי להצלחת הפינוי ולקבלת אזור נקי מלכלוך וממזיקים בדרך להפוך את הדירה לראויה למגורים לאחר הפינוי.

פתרונות אחסון וסדר

טיפ נוסף לשמירה על דירה נקיה ומפונה לאחר הפינוי הוא לספק לדייר פתרונות אחסון וסדר. על ידי הכנסת ארגזים, פינוי הארונות, הכנסת ארונות חדשים ופתרונות אחסון נוספים ניתן לשמור על הסדר של הדירה לאורך זמן ולהימנע מהגעה למצב של עומס תכולה בדירה גם כשמדובר בדירה של אספנים כפייתיים. את פתרונות האחסון ניתן למצוא באתרי האינטרנט השונים העוסקים בעיצוב ולייף סטייל.