פינוי דירות בבניין משותף – המדריך השלם

דירות רבות בישראל הן דירות הממוקמות בבניינים משותפים. מרבית הבניינים הישנים הם בניינים ללא מעלית עם דירות הממוקמות בגובה של כארבע קומות. את הבעיות המרכזיות של חברות הפינוי השונות היא ביצוע פינוי דירה בקומה גבוהה ללא מעלית. פינוי דירות בבניינים משותפים היא משימה מורכבת מעצמה וכאשר הדירה ממוקמות בגובה, חשוב שחברת הפינוי תהיה מנוסה ובעלת הציוד המתאים לבצע את הפינוי באופן נכון.

פינוי באמצעות מנוף

אחד הפתרונות הטובים ביותר לביצוע פינוי דירות בבניינים משותפים הממוקמות לגובה היא שימוש במנוף. באמצעות מנוף ניתן להוריד את הפריטים הכבדים והמסיביים דרך החלון או המרפסת ולחסוך את הסחיבה של פריטים במדרגות בדרך למטה. שימוש במנוף ידוע כבעל יתרונות גדולים גם בנושא של שמירה על איכות הפריטים ולכן במידה וקיימים חפצים יקרי ערך שיש לפנות מן הדירה הממוקמת בגובה ללא מעלית, שימוש במנוף יכול למזער את הסיכויים למכות ושריטות במהלך השינוע של הפריטים.

ניקיון חדר המדרגות

בניינים משותפים הם בניינים עם שכנים, דיירים רבים יעידו כי הם סובלים כאשר אחד הדיירים מבצע פינוי דירה מאחר ולרוב, חפצים ופריטים רבים נשארים בחדר המדרגות אם מחוסר תשומת לב של חברת הפינוי ואם מחוסר מקצועיות שלה. בעת ביצוע פינוי דירה על ידי חברה מקצועית, חשוב לוודא שלא נשארים פריטים וחפצים בחדר המדרגות וכן שחדר המדרגות נשאר נקי לאחר הפינוי. מסיבה זו, חברות פינוי דירה מקצועיות יעניקו גם שירותי ניקיון לאחר הפינוי הן לדירה והן לסביבה החיצונית שלה וכך ימנע עימות עם השכנים.

תיאום הפינוי

לפני ביצוע פינוי דירה בבניינים משותפים, חשוב לתאם את הפעולה עם השכנים וליידע אותם ביום הפינוי. במיוחד כאשר נעשה שימוש במנוף להורדה של חפצים מגובה, כדאי להשאיר פתק לשכנים כי ביום הפינוי יתפוס מנוף את החנייה של הבניין בשעות הפינוי. את שעות הפינוי מומלץ לקבוע לשעות הבוקר אז הסיכויים הקטנים ביותר שהפינוי לא יפריע למנוחת השכנים. תיאום של הפינוי עם השכנים ועם חברת הפינוי מראש יסייע למשימת הפינוי להיות חלקה, מהירה ואפקטיבית לטובת כולם.