פינוי דירות לאחר קניה – המדריך

שוק הנדל"ן הישראלי עבר תמורות רבות בשנים האחרונות אשר הותירו את מחירי הדירות גבוהים ואת בעלי הדירות בקשיים לשלם עבור הדירות באמצעות משכנתא. לאור המצב הנוכחי, שוק הדירות מציע מגוון רחב של אפשרויות רכישה של דירות במחירים נמוכים משוויים האמתי בשוק הודות למצב הכלכלי התנודתי של השנים האחרונות. רוכשים רבים בוחרים באופציות הזולות של רכישת דירות כמו רכישת דירות מכונס נכסים, רכישת דירות מירושה וכדומה.

לרוב, דירות אלו מלאות עדיין בתכולה של הדיירים הקודמים ולכן בעלי הדירות החדשים נאלצים לבצע פינוי דירות. כיצד ניתן להבטיח פינוי דירה יעיל ומהיר שיהפוך את הדירה לפנויה למגורים במינימום זמן? להלן המדריך.

מיון ראשוני

אחד מהטיפים החשובים ביותר לפני ביצוע פינוי דירה הוא ביצוע של מיון ראשוני. עם רכישת הדירה, בין אם בוצעה מכונס נכסים ובין אם מיורשים, יש לוודא שהבעלים הקודים מודע לתכולה שנמצאת בבית ולאפשר לו לאסוף את התכולה במידה והוא חפץ בכך. אם הסכם הרכישה של הדירה כולל ביצוע פינוי דירה על ידי הקונים, הרי שפנייה לחברת פינוי דירה מקצועית היא הצעד הנכון ביותר. חברת הפינוי יכולה לסייע בביצוע המיון הראשוני ולסייע בקבלת החלטות אודות המקום אליו תועבר תכולת הדירה.

בחירת חברת פינוי

השלב של בחירת חברת פינוי דירות מקצועית הוא קריטי להצלחת המשימה של פינוי הדירה. שוק ההובלות וחברות הפינוי מציע מגוון רחב של אנשי מקצוע וחברות המציעים לבצע פינוי של דירות באופן מהיר ויעיל אולם לא כולם עונים על כל הצרכים של מזמין העבודה. פינוי דירות המלאה בתכולה מצריך את החברה לבצע את המיון, להעביר את התכולה לפחי אשפה מורשים או לתרום את התכולה וישנן חברות אשר קונות תכולה בתמורה לביצוע הפינוי מה שיכול לחסוך סכומי כסף רבים למזמין העבודה.

ניקיון לאחר הפינוי

טיפ חשוב נוסף הוא לדאוג לביצוע הניקיון לאחר שלב הפינוי. חברות פינוי רבות מציעות לבצע ניקיון יסודי של הדירה לאחר הפינוי ולכן יכולות להתאים למשימה. את הניקיון יש לכלול גם לסביבה החיצונית של הדירה כמו חדר המדרגות בבניינים משותפים או חצר הבית בבתים פרטיים.