פינוי דירות לפני מכירה – המדריך

מכירת דירה היא לא משימה פשוטה. למרות הביקוש הגבוה לדירות למכירה בשנים האחרונות ולמרות היכולת למכור דירות כמעט בכל מקום, פונקציית המחיר הופכת את המשימה למורכבת. מתווכי נדל"ן רבים מציעים למוכרי הדירות להכין את הדירה למכירה כחלק מההכנה לפני המכירה על מנת להפוך את הדירה לאטרקטיבית בעיני הקונים הפוטנציאליים ולשפר משמעותית את הסיכויים למכור את הדירה במהירות כמו גם לקבל עליה מחיר גבוה. איך ניתן להכין דירה למכירה ומי יכול לסייע במקרה זה? להלן המדריך השלם.

פינוי דירה

ביצוע פינוי דירה הוא אחת הפעולות ההכרחיות על מנת להפוך את הדירה לאטרקטיבית בעיני הקונים הפוטנציאליים. פינוי דירות יהפוך את הדירה לחלל גדול יותר ממה שהוא נראה עם רהיטים בתוכו ויעניק לקונים את התחושה שהדירה מוכנה לקראת כניסתם. פינוי דירות מתכולה הוא פעולה חשובה ביותר במיוחד אם הדירה מלאה מחפצים וערימות של פריטים שאין בהם צורך יותר. עומס של פריטים בדירה יכול להבהיל את הקונים הפוטנציאליים ולהפוך את הדירה ללא אטרקטיבית בעיני קונים רבים.

הכנת הדירה למכירה

לאחר ביצוע פינוי דירה מתכולה באופן מלא או חלקי, כדאי לבצע תיקונים קלים במידה וישנם בדירה, דירה עם חורים בקירות או קירות מתקלפים כמו גם דירה עם ארונות מטבח שבורים או כיור מטונף תהיה קשה למכירה, יתרה מזאת, הצורך בביצוע תיקונים בדירה והחלפה של פריטים בדירה יכול להוריד משמעותית במחיר ולהוות נושא למיקוח. כמו פינוי דירה, גם תיקונים קלים של הדירה יכולים לעלות הרבה פחות מאשר ההורדה במחיר ולכן כדאי לבצע את התיקונים מראש ולהפוך את הדירה לאטרקטיבית בעיני הקונים ולחסרת נושאים למיקוח במחיר.

עיצוב פנימי

מעצבי פנים רבים היום נותנים שירותי הכנת הדירה למכירה. דירה שמעוצבת ומסודרת מבפנים נראית הרבה יותר טוב מדירה מבולגנת ומלאה בתכולה שאין בה צורך ולכן לאחר ביצוע פינוי דירות ניתן לבצע עיצוב פנימי של הדירה הכולל שימוש ברהיטים נאים לעין, שימוש בווילונות ושטיחים היוצרים אווירה נעימה ושימוש באלמנטים עיצוביים ודקורטיביים אשר יהפכו את הדירה להרבה יותר נעימה ואטרקטיבית וכן ישפיע רבות על המחיר המבוקש לדירה.