אחותי אגרנית כפייתית, מה עושים?

משפחה היא מרחב תומך וברוב המקרים היא מאגר הכוחות שלנו. שם אנחנו מרגישים חופשיים להיות מי שאנחנו, לשתף ולבטא את עצמנו. עם זאת בלא מעט מקרים אנשים חושבים שהם מכירים את בני המשפחה שלהם אבל לפתע פתאום באמצע החיים הם מגלים עליהם דברים שלא חשבו עליהם כלל. הדבר מדהים עוד יותר כאשר מדובר על המשפחה הגרעינית. במשך השנים גם בני המשפחה הגרעינים מתרחקים זה מזה ובונים את חייהם, ואז לפתע פתאום בלי סימנים מוקדמים נוחתות הפתעות שמדהימות את יתר בני המשפחה, כמו במקרה של אגרנות כפייתית.

מה היא אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית היא נטייה על רקע רגשי שמביאה אנשים לאסוף אל בתיהם חפצים מכל הבא ליד ובכמויות אדירות כך שהתוצאה היא בית עמוס, מבולגן, מלוכלך שאים בו אוויר לנשימה ומרחב לחיות בו. לאגרנות נלווית גם הסתגרות בפני הסביבה ובושה ולכם במקרים רבים היא תתגלה מאוחר כאשר המצב הופך קיצוני ביותר או באופן מקרי כשאחד מבני המשפחה יפר את ההסתגרות ויגיע לבית האגרן בהפתעה.

פינוי אגרנות כפייתית

אם גיליתם שאחד מקרוביכם הוא אגרן כפייתי חשוב לנהוג כלפיו בכבוד ולשמור על האמון. בשום פנים ואופן אין לבקר או לנסות לשכנע לפנות את הבית. זה חייב להיות תהליך שבו האגרן ומשפחתו לוקחים חלק תוך אמון הדדי וכבוד. כאן נכנס לתמונה המרכז לפינוי דירה בישראל שיוכל להגיע למקום עם ציוד מקצועי, ידע וניסיון לביצוע תהליך עם המשפחה. פינוי אגרנות כפייתית כולל הוצאת התכולה, פינוי הפסולת, תיקון ליקויים בבית, ניקיון וחיטוי, הדברה וצביעה.

החשיבות ברגישות במהלך הפינוי

כאמור אגרנות היא בראש ובראשונה תופעה רגשית ולכן חשוב לבנות את התהליך באופן מדוד בהתאם לקצב של בני המשפחה. ביצוע תהליך הדרגתי יאפשר להתיר את הפלונטר הרגשי ואת זה יעשו צוותי העבודה של המרכז לפינוי דירה בישראל טוב מכם בהרבה. המטען הרגשי שנלווה לגילוי על קרוב משפחה שהוא אגרן עלול להזיק לתהליך ודווקא אנשי צוות מנוסים שאינם מעורבים רגשית במקרה יוכלו להגיע אל האגרן ולסייע לו להירתם לתהליך. יש לכם שאלות? אנחנו כאן למענה על כל שאלה. צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.