סידור בתים וניקיון

סידור בתים וניקיון

רוב האנשים מסדרים ומנקים את הבית שלהם באופן עצמאי. אחרים לוקחים עזרה חיצונית מאנשי מקצוע. כולנו אוהבים סדר אבל לא כולנו אוהבים לסדר ולשמור על הסדר. האנשים הנזקקים בדרך כלל לעזרה בסידור וניקיון הבתים הם אנשים מבוגרים שאין להם מי מבני משפחתם שיכול לעשות זאת עבורם. תמורת תשלום הם שוכרים אנשים שיעשו את סידור וניקיון הבתים.

שמירה על ניקיון אצל אנשים שזה לא בראש מעייניהם

כדי לשמור על בית מסודר ונקי צריך לדאוג שכל הפריטים שבבית יהיה להם מקום קבוע, להקפיד שהרצפה תהיה נקיה וניתן להלך בבית מבלי להיתקל בחפץ כלשהו במיוחד בבתים שיש בהם ילדים בגילאים שונים, ובבתים שיש בעל חיים כמו כלב או חתול שמשירים שיער ומכניסים מהחוץ חול לכלוך וזוהמה. כדי לשמור על אווירה נעימה בבית צריך לעשות ניקיון יסודי, לפחות אחת לשבוע, ולסדר את החפצים בתוך הארונות כולל אביזרי מטבח. שיטה מקובלת לסידור ארונות מטבח היא הכנסת הכלים הפחות נחוצים לעומק הארון ואת השימושיים בקדמתו.

סידור בתים וניקיון

בתים של אגרנים כפייתיים

יש בתים נוספים שנזקקים לסידור בתים וניקיון. אלו בתים של קשישים שאינם מוכנים להוציא פריטים מהבית. כל דבר חדש שבדרך כלל מחליף פריט ישן מתווסף למה שיש בתוך הבית וכך במשך השנים מצטברים פריטים בלתי שימושיים, ישנים ושלא ניתן להשתמש בהם. מן הסתם כמות הרהיטים, הפריטים וכלי המטבח הרבים שיש בדירה מונעים את האפשרות לבצע ניקיון יסודי. רק לאחר הוצאת חלק מהפריטים אפשר להזיז את האחרים, לנקות ולהחזירם למקום. בתים של אגרנים כפייתיים הם הקשים ביותר לסדר ולנקות. בדרך כלל האגרן אינו משתף פעולה עם הסביבה, לא מאפשר לאף אחד להיכנס לבית ובוודאי שלא לסדר ולנקות. רק פינוי לאחר פטירתו או על ידי החלטת בית המשפט באמצעות הרשות המקומית אפשר להיכנס להוציא את התכולה ולבצע ניקיון יסודי ושיפוצים מתבקשים.

אנשי מקצוע – והכול חלק יותר

ישנם אנשי מקצוע שעיסוקם בסידור בתים וניקיונם. הם דואגים שכל הארונות יהיו מסודרים בצורה הגיונית. לכל בעל מקצוע יש את השיטה שלו. חלק עובדים לפי סוג הפריט (מכנסיים בערימה אחת, חולצות בשנייה גופיות ותחתונים במגירות) ויש שמסדרים לפי צבעים. אנו נותנים שירות גם של פינוי ארונות.