קונה ירושה

פינוי ירושה

קונה ירושה שזוהי פרנסתו נמצא עם האצבע על הדופק וכל העת מחפש פרסומים על מכירת תכולת ירושה. הרווח שלו הוא ההפרש בין קנית הפריטים מהיורשים ומכירתם לקונים.

הקושי בעניין קונה ירושה – בעיקר נפשי

 

  • יש יורשים שבטרם הזמנת קוניי ירושה הם בוחרים לעצמם פריטים מתוך פרטי הירושה. חלק נלקח כמזכרת, אחרים בגלל סנטימנט לפריט. צריך תמיד לקחת בחשבון שחלק מהיורשים גדל וחיי לאורך תקופה באותה דירה עם אותם פריטים ורהיטים כך שהסיטואציה קשה ומובנת.
  • יורשים רבים שיש להם ערך סנטימנטלי לכל פריט מפריטי הירושה אינם מסוגלים לבצע את מכירת הפריטים בעצמם והם ממנים אדם שיעשה את העבודה במקומם. ברוב המקרים אדם זה משתייך למשפחה באופן כזה או אחר. על כל פריט יש מדבקה עם המחיר, מה שמונע את הצורך להתמקח. קונה ירושה שמגיע לדירה בה מתקיימת מכירה מתרשם מהתכולה ועל פי ניסיונו הוא בוחר לקנות את מה שנראה לו שיהיה קל למכור.

קונה ירושה

האם אפשר למכור הכול

קל יותר ליורשים למכור לקונה ירושה שרוכש את כל התכולה כולה אבל זה נדיר. כל קונה ירושה יודע מה הלקוחות שלו מחפשים ולא תמיד זה  מתאים עם המציאות. פריטים רבים אינם ברי שימוש, אין להם שוק בשוק תכולת ירושה ואם המשפחה אינה לוקחת אותם לעצמה הרי שאין מנוס מלהעביר אותם למזבלה.

איך מתחילים בתהליך

כל קונה ירושה מעדיף להגיע למכירת תכולה בדירות נמצאות באזורי מגורים יוקרתיים. בדירות אלו ניתן למצוא פריטי ריהוט ותכולה מהטובים שבשוק המקומי ויש כאלה שהפריטים כולם מיובאים. חלק מקוניי אותם פריטים מעוניינים דווקא בסוג ובאיכות אותם פריטים אבל עלותם אינה מאפשרת להם והם אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש אותם חדשים ומתפשרים על פריטים מירושה. יש אנשים שפונים לקונה ירושה שיחפש עבורם פריט כלשהו שהם מעוניינים בו. רבים אוהבים ריהוט ישן ועתיק, מהסוג של פעם שכיום לא ניתן לרכוש. במקרה זה קונה הירושה מיידע את אותו פונה על הפריט שנמצא.