פינוי תכולה מסוג אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית זוהי הפרעה נפשית. אנשים הלוקים בהפרעה זו סובלים מאוד בעיקר בכל הקשור, בחיים החברתיים שלהם. אגרנות כפייתית היא הפרעה בה האדם אוסף, בכמויות גדולות מאוד, חפצים שאין לו שימוש בהם, כמו מסמכים, בגדים, ציוד מקולקל, לעיתים אפילו פריטים שנאספו, מפחי זבל. כל אדם האוסף רכוש בלי שליטה, קיים חשד סביר כי הוא סובל מאגרנות כפייתית. בבתים של אגרנים כפייתיים, לעיתים העומס כה גדול, עד כי אפשר להתהלך בבית או, לארח אנשים אחרים ללא פינוי דירה וניקיון.

מהם הסימנים של אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית באה לידי ביטוי בכמה מאפיינים: איסוף חפצים חסרי ערך כמו מוצרי חשמל מקולקלים, רהיטים שבורים. האגרן, קונה חפצים שאינו צריך כי הוא פוחד שיהיה להם מחסור. האגרן לא זורק כמעט שום דבר לזבל למקרה והוא חושב כי יצטרך את החפץ, האגרן שומר כל מיני סוגי אשפה הקשורים בנייר כמו מגזינים, עיתונים וספרים מתפוררים. האגרן מעמיס את הבית שלו בחפצים בצורה שעלולה אפילו לסכן את הבריאות שלו. עומס חפצים, חוסם אוויר, צובר אבק וגורם תחושת מחנק.

מהו הטיפול היעיל ביותר בעבור אגרנות כפייתית

על מנת לטפל באגרן כפייתי, מומלץ תחילה להפנות אותו לטיפול של פסיכולוג, או פסיכיאטר. בהמשך מומלץ, בעזרת קרוב משפחה, לדבר עם האגרן ולהסביר לו כי הוא חייב לפנות חפצים מהדירה שלו אחרת, יישאר בודד עם סכנה ממשית לבריאות הפיזית והנפשית שלו. יש להסביר, כי הפינוי יכול להתבצע בהדרגה בליווי שלו. ברוב המקרים מומלץ להיעזר בחברה מקצועית אשר מכירה את תחום האגרנות הכפייתית ויודעת את שלבי הפינוי הנכון, בתכולה כזו.

הפינוי הנכון בעזרת חברה מקצועית לפינוי דירה

פינוי תכולה של אגרן כפייתי מלווה בעבודה קשה ומייגעת. לכן, מומלץ לפנות לצוות מקצועי ומנוסה שיבצע את העבודה בצורה יעילה. צוות מקצועי יודע כיצד למיין את התכולה ולאן לפנות אותה. צוות מקצועי, יחסוך לכם זמן יקר. עבודת פינוי מסוג זה ארוכה ויכולה לקחת ימים ואף שבועות. צוות מקצועי יכול לסיים את אותה עבודה בעזרת ציוד מקצועי ובמהירות רבה.

השאר תגובה